E-okul giriş


E-okul giriş sayfası aracılığı ile sisteme giriş yapablirsiniz. e-okul veli bilgilendirme sisteminde zaman zaman sorunlar yaşanabilmektedir. Öğrenciler ya da veliler e okul’a girmek istediklerinde bu sayfayı kullanabilirler. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine bu sayfamızdan aşağıdaki “E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş” butonuna tıklayarak girebilirler.

E-Okul veli bilgilendirme sistemi resmi ve özel ilköğretim okullarında okuyan öğrenicisi bulunan veliler için hazırlanmıştır. Sistemde aşağıdaki başlıklar yer almaktadır.

E-okul veli bilgilendirme sisteminde dönem dönem kesintiler oluşsa da bu kesintiler anlık oluyor. Öğrencilerin bu durumda kaygılanmasına gerek yok, çünkü Milli Eğitim bakanlığı teknoloji birimi yetkilileri an be an durumun farkındalar. Çok vahim bir durum olmadığı sürece, örneğin serverin çökmesi gibi , aksaklık en kısa sürede giderilir.
Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde , iş yüzünden vakit ayırıp okula gidemeyen ve çocuğunun dersleri hakkında bilgi almak isteyen veliler bu sistem sayesinde her istediğini öğrenebiliyor.

Bu sistem sayesinde birçok veli iş yoğunluğundan zaman ayıramamasını telafi edebiliyor. Bu sistem en çok velilerin işine yarıyor. Bununla birlikte öğretmenler de bu sayede zaman tasarrufu sağlıyorlar.

Sisteme giriş yapmak için önce aşağıdaki resme veya resmin altındaki bağlantıya tıklamanız gerekecektir.
e-okul MEB tarafından uygulamaya konulan internet bilgi sisteminden.Milli eğitim bakanlığı tarafından hazırlanmış olan öğrenci girişleri sayesinde artık veliler çocuklarının notlarını takip edebiliyorlar. Kullanımı açısından kolay bir giriş sayfası olan veli bilgilendirme sayfasında , veli artık çocuğuna ait tüm bilgileri görebiliyor. Aşağıdaki linke tıklayarak öğrenci sayfasına ilerleyebilirsiniz.

E-okul giriş sayfası

e-Okul Öğrenci girişi için TIKLAYIN!

Öğrenciler eğer öğretmenlerinden şikâyetçi iseler bu sistem üzerinden bildirebilecekler genel durumlarını böylece bu sistem üzerinden duyurabilirler.

Not görüntüleme, haftalık ders programları, ders saatleri bu sistem üzerinden görülebilir. Zaman bu sistem üzerinde problemler yaşanılabilir.

Fakat bu problem öğrenci yoğunluğundan kaynaklanmaktadır. Öğrencilerin her birisi aynı dönemde giriş yaptığı zaman sistem yanıt veremez. Bu sistemde kayıtlı olan öğrenciler TC kimlik numarası yâda öğrenci numarası ile giriş yapabilirler.

Sizlerde eğer öğrencinizin durumu hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz mutlaka bu sisteme başvurmalısınız. Özellikle devamsızlık durumunu e-okul üzerinden takip etmelisiniz.

Bu yazı E-okul kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

E-okul giriş için 4 cevap

  1. büşra der ki:

    allah belanızı versin inşallah sizin açıyom açıyom çıkmıyo bu e okul pevzevengi neymiş hata oluşmuş amına koyduğum piçi

  2. cansunur der ki:

    ya ben e okulama giremiyorum bana yardım edermişnis nolur kanemi goremiyorum bee

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>