E-okul sınav sonuçları öğrenme

E-okul giriş, öğrenci, veli ve öğretmenleri bilgilendiren bir bilgi erişim sistemidir. E-okul da yer alan öğrenciye ait bilgiler ile veliler çocuklarının durumlarını öğrenebilirler. e okul da yer alan bütün bilgiler öğrencinin eğitim hayatı ile ilgili bilgilerdir. Burada öğrencilerin sınav sonuçları, devamsızlıkları, başarı puanları, öğrencilerin girecekleri sınavların olacağı tarih ve bu sınavların sınav sonuçları yer almaktadır.

Öğrenciler bu husustaki yazılı meraklarını gidermek üzere e-okul veli bilgilendirme sistemini kullanıp yazılı sonuçlarını öğrenebiliyorlar.Sınavlar başladı. Öğrenciler e-okul veli bilgilendirme sistemine girerek yazılı sınav sonuçlarını öğrenmeye çalışıyorlar. Şu aralar zaten e okul sistemi sorunsuz çalışıyor. Bunun en büyük faydalarından birisi öğrencilerin rahatca sisteme girerek notlarını öğrenmeleri oluyor. Tabi aynı zamanda e-okul veli bilgilendirme sisteminin asıl amacı olan velilerde gerek gördükleri zaman sisteme giriş yaparak çocukların notlarını kontrol edebiliyorlar.

Veliler de bu sistem sayesinde çocukların sınav sonuçlarını öğrenebilirler. E-okul da öğrencilerin girdiği yazılı ve ya sözlü sınav sonuçları, SBS, DPY gibi sınavları hakkında sonuç belgesine ulaşırlar. Öğretmenler bu yönetim bilgi sistemine girerek öğrencilerin notlarını girerler. Öğretmenlere bu notları girmesi için gereken süre verilir. Daha sonra öğrenci ve ya veliler de sisteme girip sonuçları öğrenebilirler.

E-okuldan sınav sonuçlarını öğrenmek isteyenler internet aracılığı ile sisteme girebilirler. Bu sisteme girebilmeleri için tek gereken öğrencilerin T. C kimlik numaraları ve öğrencinin okul numarasıdır. Bunun dışında güvenlik şifresini de girerek sisteme rahatlıkla girebilirler. E-okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılından itibaren devam eden bir sistemdir ve gerekten öğrenci ve öğretmen için çok kolaylık sağlar. Bu sistemle öğrencinin tüm notlarını görebilir ve başarı başarısızlık durumlarını takip edebilirler.

E-okul bilgilerine güvenen aileler bu sistemi gerçekten çok kullanmaktadır. E-okul notlarını öğrenciler değiştiremezler. Sadece yönetim yani öğretmenler kendi şifrelerini girer ve isterlerse ve ya yanlış bir durum oluşmuş ise oradaki notları düzeltebilirler. E-okul’un sağladığı kolaylık velileri çok mutlu etmekte ve veliler bu sistemi çokça kullanmaktadır. E-okul’un sağladığı bu olanağı ilköğretim ve lise öğrencileri kullanmaktadır. Karne sonuçlarını, izin günlerini, devamsızlıklarını ve sınav tarihlerini buradan öğrenirler ve edindikleri bilgiler ile okula ait tüm bilgileri buradan rahatlıkla öğrenirler.

E-okul’un sınav sonuçlarına buradan ulaşabilme imkanını vermiş olması kolaylığı sağlamakta ve kafa karışıklığını oluşturmamaktadır.E-okul’un sınav sonuçlarını sistemde açıklaması ile öğrenciler buradan rahat ve kolay bir şekilde kendileri hakkındaki not ve bilgilere kolay ulaşırlar. Bu sistemi de kullanmaktan gayet memnundurlar.

E-okul sistemi yıl sonuna kadar beklemeyi bir tarafa bırakıp, öğrencinin durumunu anında öğrenebileceği hale gelmiştir. Yine e-okul sistemi yardımıyla veliler çocuklarının notlarını, okudukları kitapları, ödevlerini rahatça takip edebilmektedirler.

Bu arada yeri gelmişken şunu da yazmadan edemeyeceğiz: Sayın Veliler, “herşey internette nasıl olsa. oradan durumu idare ederiz. Sorun kalmadı, yaşasın e-okul….” demeyin. Bu düşünce bizleri çocuğumuzdan daha da çok uzaklaştırır. Evet herşey internette fakat çocuğumuz hala okulda. Ve tek başına.

Bu yazı E-okul kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

E-okul sınav sonuçları öğrenme için 13 cevap

 1. melis der ki:

  salak sensin manyak erif

 2. melis der ki:

  hatanı kabul et cüce hanım fazla konuşma dilini keserim
  Eşek senin adın
  Şarbon aşısı
  Şak şak oynama
  Eşşek adlı
  Kalıbı olmayan çocuk

 3. HALİL İBRAHİM der ki:

  NOT ÖĞRETMET İSTİYORUM

 4. burak der ki:

  bence e okul en iyi internet sitesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>