E-okul veli bilgilendirme sistemi giriş


E-okul veli bilgilendirme sistemi için gerekli olan giriş ve diğer bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. E-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden şuanda aşırı bir yoğunlaşma mevcut. Bende sizlere sistem hakkında güncel bilgiler vermeye çalışıyorum. Elimden geldiği kadar E-okul hakkında güncel bilgiler vermeye çalışıyorum. Dilerseniz bu yazımızda sizler için neler hazırladım aşağıda devam edeyim.

E-okul öğrenci notları ile ilgili olarak hazırladığımız yazı nihayet bitti. Önceden aileler öğrenci takibinde oldukça zorlanmaktaydı. Çünkü her veli okula gitmek için vakit bulamıyor bu nedenle de öğretmenlerle kurulan diyalog yeterli olmuyordu. Öğrenciler eğer isterlerse ailelerini okuldan haberdar etmekte istemezlerse bazı konuları söylemeden geçebiliyorlardı. Bunların önüne geçebilmek için Milli Eğitim Bakanlığı farklı uygulamalar gerçekleştirmiştir. Bunlardan en önemlisi ise E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi dir.

Bu sistem tüm problemlerin geride kalkmasını sağlıyor. Artık öğretmenler velilere ulaşmak için öğrencileri değil e-okul sistemini kullanabiliyorlar. Bu sistem sayesinde öğrenciler ailelerinde hiçbir şey saklayamıyorlar. Aileler okula gitmeden çocukların in okul durumunu, sınav notlarını ve ders programını görebilecek, gerektiği takdirde müdahale edebilecekler.

Bu sistem sayesinde hem öğretmenler hamda öğrenciler zaman kaybı yaşamayacaklar. Bazen bu sistemde ufak tefek aksaklık olabiliyor. Bunun sebebi ise fazla yoğun kullanılmasıdır. Bu problemler de kısa sürede giderilmektedir. Sizlerde eğer çocuğunuzun durumundan uzak kalmamak istiyorsanız, notlarını ve devamsızlık durumu hakkında bilgi almak istiyorsanız mutlaka e-okul bilgilendirme sistemini kullanmalısınız.

Bu bilgiler dışında aşağıda sizler için hazırladığımız E-okul giriş internet sitesi üzerinden e-okul öğrenci girişi sayfasını kullanarakta sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-okul veli bilgilendirme sistemi

Okul birçok öğrenciye gerekli doğru davranış alışkanlığının kazandırılmasını ve bunun yanında da öğretim faaliyetlerinin devam ettirilmesini hedefliyor. Tüm bunlar sağlanırken asıl amaç öncelikle ailesine faydalı bir birey, topluma faydalı bir fert yetiştirilmesini sağlamak. Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı farklı çalışmalar ile bunu kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu çalışmalar bazen gerçekten işe yarıyor ve başarılı olunabiliyor. Bunlardan bir tanesi e-okul veli bilgilendirme sistemidir. Bu sistem yaklaşık iki yıldan beri kullanılıyor. Ve bu sistem sayesinde birçok veli artık okula gitmeye gerek kalmadan öğrencinin durumunu öğrenebiliyor. Yâda devamsızlık problemi varsa bunlar hakkında önlem alınmasını sağlıyor. Özellikle çalışan veliler için çok büyük kolaylık olan bu sistem kullanıcılar tarafından tam not alıyor. Öğretmenlerin ve öğrencilerinde beklemesine son veren bu sistem herkes tarafından takdir görüyor. Öğrenciler not beklemiyor. Bu sistem üzerinden anında notlarını öğrenebiliyorlar. Velilerde çocuklarının durumunu takip etmekte zorlanmıyorlar. Böylece okul öğretmen ve öğrenci arasında tam olarak bir koordinasyon sağlanıyor.

 

E-okul giriş internet sitesi üzerinden E-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden sizde öğrencinizin durumunu takip edebilir, durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Öğrencilerin not durumu devamsızlığı veya hangi gün hangi derse gitmediğiniz açık bir şekilde bu sistemde yer alıyor. Mili eğitim bakanlığı bu sistem sayesinde öğrenci veli kopukluğunu gidermeyi hedefliyor. Öğrencilerin takibini gerçekleştirebilen veliler gereken durumda müdahale edebiliyorlar ve öğrencini n ruh hali veya genel durumu hakkında da gözden kaçırılmaması gereken durumlardan da haberdar olabiliyorlar. Bu işlemi gerçekleştirebilmek çok kolay. Öğrencinin öğrenci numarası ya da Tc kimlik numarası yeterlidir. Bu numara sayesinde öğrenmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz. Sizler de öğrenci bilgilendirme sistemimizden faydalanmak isterseniz yukarıdaki e-okul resmine tıklayınız. Açılan sayfadan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Bu yazı E-okul kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

E-okul veli bilgilendirme sistemi giriş için 41 cevap

 1. fatih der ki:

  ben e okula girip çocuğumun durumunu öğreniyorum ben ve karım çoooooooooooook sinirleniyoruz bize uzuuuuuuun yazılar yazmayı bırakında e okula girmemize yardımcı olun lütfeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen.

 2. şenay der ki:

  neden giriş olmuyor herşeyi doğru kodladım bilgisi olan var mı

 3. kadir der ki:

  niye e okula artık girmiyo

 4. kadir der ki:

  yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa artık niye girmiyo eeeeeeeeeeeeeeeee okula yeter beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 5. Hamide der ki:

  gerçekten haaaaaaaaaaaaaa
  niye girmiyo artıkkkkkkkkk e okul veli bilgilendirme sistemi diyorum gariiiiiiip garip sayfalar çıkıyo arkadaşıma söyledim o giriyomuşşşşşşşş :(
  yeter yaaaaaaaaaaaaaaa……………..

 6. Hoevdhwdjvkdv der ki:

  Yaaaaaaaaaa neden giremiyorummmmmmmm
  Üfffffffffffffffffffffff

 7. ömer der ki:

  sıkıldım ardık yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 8. ömer der ki:

  neden girmiyor ben bu e okulun anası elini öpüm

 9. bahar der ki:

  ben niye giremiyom ki yaaa

 10. bahar der ki:

  yaaaaaaaaaaaaa ben niyeee giremiyom kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 11. turgut der ki:

  neden girilmiyo bu siteye 2saatir uğraşıyoruz

 12. bilge der ki:

  yeter be eeeeeeeee-okul sertifika hatasıda ne artık yeni modaysa hiç beğenmedim hıhh

 13. yoksulbaba der ki:

  Hay ben bu e okulu çıkaranın

 14. dalton der ki:

  ulaaaaaaaaaaaaaaaaaaa yter beeeeeeeeeeeeeee gocaaaaaaaaaa türkiyenin göbeğinde eeeeeeeeeeeeeeeeeee okula giremiyoruzzzzzzzzzzz yeter gariiiii beaaa kolaylasırın bunu yavvvvv

 15. dalton der ki:

  kolaylasmı caksa kapatı n kardesim okulları ……..

 16. .d der ki:

  lütfen bıze bılgı werın sıkıldık artık

 17. mahmut der ki:

  ben oglumun sınav sonuclarını nasıl ogrenebılırım tesekurler

 18. gülsüm aytaç der ki:

  ayy çok sevindim bu gidiştetaktir alırım

 19. zaza der ki:

  niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee e-oooooooooookkkkkkkkkkkkkuuuuuuuuuuuuullllllllllllllllllllllllllaaaaaaaaaaaaaaaaaa ggggggggggggggggggggggggggiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrriiiiiiiiiiiiiiiiiiiilllllllllllllllllllllllllllllllmmmmmmmmmmmmmmmmmmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyooooooooooooooooooooooooooooooooooooorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 20. beyza nur der ki:

  nasil giremiyonuz yaa ben nasil girdim o zaman :D

 21. dilek der ki:

  taktir alıyorum,

 22. yasenya der ki:

  neden çalışmıyoor yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa biz karne notumuzu öğrenmek istiyoruzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!!

 23. duygu der ki:

  arkadaşlar e okul karne verilecek hafta salı günü kapanır.
  bu nedenle giremiyorsunuz. ama akşamları giriliyor sanırım.

 24. beyza der ki:

  karnemi aldım ama hangi hoca ne kadar sözlü notu vermiş onu merak ediyorum. ama bir türlü giremiyorum. me olur yardım edin…

 25. feleknas der ki:

  off bursluluk sınavı sonuçları niye açılmıyor kiiii

 26. sami kılıç der ki:

  insanlarla dalgamı geciyorsunuz.. bu siteye girmek için başka bir ülkeden vize mi gerekiyor yoksa ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>